Najlepsze maski CPAP – który produkt nas zadowoli?

Wybór właściwej maski CPAP odgrywa kluczową rolę przy leczeniu nocnego bezdechu, dlatego należy odpowiednio przyłożyć się do tego zakupu. Nie można postawić na pierwszy, lepszy egzemplarz, gdyż istnieje duża szansa, że nie spełni on naszych oczekiwań. Należy pamiętać, że maska CPAP jest czymś, co będziemy zakładać na swoją twarz praktycznie każdej nocy – to niezwykle ważne, aby zapewniała nam ona dostateczny komfort i swobodę, a przede wszystkim nie uwierała nas w głowę. Źle dobrana i niewłaściwie wyregulowana maska CPAP może spowodować pogorszenie jakości snu, a także bóle głowy wywołane zbyt wąskim zapięciem.

Tworzywa, z których wykonuje się maski CPAP

W większości przypadków, za standard w przypadku maski CPAP (https://mfzaar.pl/kategoria-produktu/maska-cpap/) uznaje się sterylny, medyczny silikon. Materiał ten posiada unikalny zestaw właściwości, dzięki czemu idealnie nadaje się do długiego użytkowania przy bezpośrednim kontakcie z twarzą pacjenta. Najważniejsze jest to, że nie podrażnia on ludzkiej skóry, pozostając przy tym wyjątkowo higienicznym tworzywem, które ogranicza rozwój drobnoustrojów. Rzecz jasna, nadal wymaga on regularnego czyszczenia, lecz przy odpowiedniej konserwacji, maska taka powinna posłużyć nam przez wiele lat.

Ile wydamy na dobry produkt?

Cena masek CPAP może być dość zróżnicowana, lecz powinniśmy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Niektóre produkty spiszą się lepiej od innych, dlatego na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać własne potrzeby, a dopiero później koszty związane z poszczególnym modelem. Do wyboru mamy różne rozmiary, a także maski obejmujące całą twarz bądź wyłącznie nos. Warto jest wziąć pod uwagę zalecenia lekarza.